Historické hotely zasadali v kaštieli Kubínyi

V historickom hoteli Kaštieľ Kubínyi sa 20. 04. 2023 konalo 35. Valné zhromaždenie zástupcov asociácie Historických Hotelov Slovenska, ktoré je súčasťou prestížnej Európskej asociácie Historic Hotels of Europe.

20. 4. 2023

Na programe bolo predstavenie našich nových členov a odovzdanie plakiet HHS a Historických Hotelov Európy pre majiteľov historického hotela Kaštieľ Kubínyi .

Zasadnutie pokračovalo zhodnotením marketingových aktivít  posledného obdobia a návrhom nových, diskutovalo sa informáciách zo Združenia cestovného ruchu SR (ZCR SR),  Marek Harbuľák a Jan Svoboda zostali potvrdení v pozícii prezidenta a viceprezidenta.

Na programe dňa bolo aj zhodnotenie press tripu poľských novinárov. Počas 5 dní poľskí novinári Anna Zaborska, Tomasz Olendzki a Dorota Olendzka z médií https://www.krajoznawcy.info.pl/, https://magazynswiat.pl , https://www.globtroter.pl navštívili vybraných členov asociácie HHS mapovali a spoznávali krásy a historický odkaz našich partnerských hotelov v susediacich krajinách V4.

Na 35. VZ HHS sa členovia dohodli na lepšej prezentácii asociácie v zahraničí a prediskutovali viaceré aktivity, ktoré budú mať za úlohu prezentovať pred novinármi resp. zástupcami cestovných kancelárií slovenské historické hotely. Historické hotely Slovenska od roku 2009 združujú 18 členských hotelov po celom Slovensku.