Letecká linka Turkish Airlines spojí Košice so svetom

(20.4.2016) Spoločnosť Turkish Airlines dnes oznámila, že otvorí letecké spojenie Istanbul – Košice. Metropola východu Košice sa tak pridá do zoznamu 285 destinácií, do ktorých Turkish Airlines lieta. Prvý let je naplánovaný na 16. júna 2016. Lietať sa bude trikrát týždenne, vždy v utorok, štvrtok a piatok.

„Turkish Airlines prikladajú Košiciam špeciálnu dôležitosť vzhľadom na ich strategický, kultúrny, historický, obchodný a turistický význam. Z toho pramení vysoký potenciál pre napĺňanie našej globálnej siete destinácií. Sme veľmi radi, že dnes robíme tento veľký krok a spájame východné Slovensko so svetom,” uviedol na dnešnej tlačovej konferencii viceprezident Turkish Airlines pre obchod v strednej Európe Fatih Cigal.

V ponuke Turkish Airlines, ktorá bola vyhodnotená ako najlepšia letecká spoločnosť v Európe, je však oveľa viac ako „len“ Istanbul. Spoločnosť lieta do 285 destinácií na celom svete a množstvo z týchto destinácií bude dostupných s pohodlnými prestupovými časmi v Istanbule.

„Nová letecká linka Turkish Airlines medzi Košicami a Istanbulom je veľkým prínosom pre rozvoj cestovného ruchu aj v oblasti kongresového a incentívneho turizmu na Slovensku. Vďaka tomuto spojeniu sa výrazne zlepší dostupnosť východného Slovenska, Vysokých Tatier aj Liptova z celého sveta,“ skonštatoval vedúci Odboru kongresového turizmu SACR Róbert Vincze.

Podľa Mária Németha, generálneho riaditeľa sekcie civilného letectva na Ministerstve dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja, je otvorenie novej leteckej linky z Istanbulu významným krokom pre celý región východného Slovenska. Otvárajú sa tým nové možnosti nielen pre turistov, ale predovšetkým pre podnikateľov a investorov z celého sveta. „Ministerstvo dopravy je naďalej pripravené podporovať pravidelné letecké spojenie Slovenska s najvýznamnejšími leteckými uzlami v Európe,“ dodal.

TA

Zdroj: SACR