Na čele novej prestížnej asociácie stojí Slovák „Heritage Hotels of Europe“

(19.4.2018) Vznikom novej prominentnej hotelovej organizácie pre európsky cestovný ruch Heritage Hotels of Europe spojením Asociácie „Schlosshotels & Herrenhäuser“, „Historic Hotels of Slovakia“ a „Hungarian Castle Hotels Association“ sa dalo dokopy dovedna 100 historických hotelov v 9 krajinách.  Sú medzi nimi umelecké a kultúrne historické skvosty ako zámok Leopoldskron v Salzburgu, secesný hotel Elizabeth v Trenčíne alebo zámocký hotel Szidónia v Röjtökmuzsaj neďaleko Neziderského jazera.

Touto exkluzívnou spoluprácou dali traja zakladajúci prezidenti Eszter Gulyás (Maďarsko), Ján Svoboda (Slovensko) a Max Eidlhuber (Rakúsko) silný signál, pretože fúzia predstavuje novú celoeurópsku sieť hotelov. Posilní sa tak kultúrny turizmus, ktorý čaká veľká budúcnosť a zo samotej spolupráce budú profitovať tak hotely, ako aj klienti.

„Heritage Hotels of Europe“ v súčasnosti spája hotely v Rakúsku, Maďarsku, Slovensku, Českej republike, Slovinsku, Taliansku, Chorvátsku, Nemecku a Švajčiarsku. Architektonické diela ako Zámok Leopoldskron v Salzburgu, zámok Schönbrunn s jeho Grand Suite vo Viedni, Hotel Elizabeth, či tatranské grandhotely sú rovnako atraktívne ako zámok Szidónia v Maďarsku alebo Villa le Barone v Toskánsku. Cieľom je ponúknuť široku paletu historických hotelov po celej Európe, pričom sa pripravuje vstup ďalších krajín, aby bola ponuka ešte zaujímavejšia.

„Záujem turistov o špeciálne ubytovanie spojené s históriou a  tradíciou rastie“, zhodujú sa všetci traja iniciátori novej organizácie. Hotelieri sú nadšení spoluprácou zameranou na podporu pobytov v historických budovách. Prvotriedna ponuka, autenticita a štýl v kombinácii s dobrým pomerom ceny a výkonu vyžadujú klienti viac ako kedykoľvek predtým.

Či už je to rytiersky hrad, elegantný zámoček, ctihodný mestský palác alebo romantický kaštieľ – hotelieri akoby dedičia historických kultúrnych hodnôt pracujú na zachovaní originality budov a kvalitnom produkte cestovného ruchu. „Spojenie európskych hotelov je pozvánkou na poznávanie histórie a kultúrneho dedičstva s presahom hraníc zjednotenej Európy“, hovorí Ján Svoboda, prezident asociácie Heritage Hotels of Europe.

Online prezentácia

Nová asociácia sa prezentuje online prostredníctvom stránky www.heritagehotelsofeurope.com, ktorá je koncipovaná ako európsky portál, ktorý ponúka svojim návštevníkom bohatú paletu hotelov.

Informácie

Heritage Hotels of Europe, Tel. +421 903 987 933, info@heritagehotelsofeurope.com, www.heritagehotelsofeurope.com

Kto je Ján Svoboda – prezident HHE:

Ján Svoboda, hoteliér s dlhoročnými skúsenosťami a množstvom ocenení (Hoteliér roka 2015, World Luxury Hotel Awards 2016 a 2017, Historic Hotels of Europe Awards (2015 a 2016), European Boutique Hotel Award 2017), prezident asociácie Historické hotely Slovenska, viceprezident Zväzu cestovného ruchu SR a viceprezident Zväzu hotelov a reštaurácii SR, jediný člen European Hotel Managers Association zo Slovenska.

Kontakt pre tlač: A.R.T. RedaktionsTeam, Susanne Kirschner, Bergstraße 12, 5020 Salzburg,

Tel.: +43 (0)662 82 21 27 10, s.kirschner@artmail.at, www.art-redaktionsteam.at