TS: SACKA podporuje lockdown, chce tak urýchliť cestovanie

Cestovné kancelárie a cestovné agentúry na Slovensku patria k najviac zasiahnutým odvetviam pandémie.

Podľa Európskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr (ECTAA), ktorá realizovala prieskum v 23 krajinách Európy,  poklesol objem rezervácií v porovnaní s rovnakým obdobím roka 2019 o 50-75%. S porovnateľnými číslami na slovenskom trhu sa stotožňuje  aj prezident Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr (SACKA) Roman Berkes.

„Našou úlohou nie je súdiť, rozdeľovať a polarizovať spoločnosť. Našou úlohou je spájať. Cestovné kancelárie a cestovné agentúry sú aj naďalej pripravené plniť sny svojim klientom v bezpečnejšom svete, akým je v dnešné dni. Preto podporujeme lockdown a veríme, že kratšie a intenzívne obmedzenie mobility pomôže rýchlejšiemu koncu pandémie a tým umožní rýchlejší návrat k bežnému životu a k cestovaniu.“ uviedol Berkes v dnešnom tlačovom vyhlásení. „Chcel by som poprosiť o Váš zodpovedný prístup v najbližšie ťažké dni. Záleží na každom z nás, kedy sa dokážeme vrátiť do reštaurácii, hotelov, do wellness centier a na lyžiarske svahy. Potrebujeme to všetci ako soľ a dnes už vieme, že existujú krajiny, kde sa to dá.“ dodal Berkes.

Slovenská asociácia cestovných kancelárií a cestovných agentúr už od svojho vzniku v roku 1991 združuje najvýznamnejšie cestovné kancelárie a cestovné agentúry na Slovensku. Dnes zastupuje viac ako 85% subjektov pôsobiacich na tomto trhu.